جوانسازی صورت

جوانسازی صورت به مجموعه ای از روش های درمانی گفته می شود که به هدف بهبود ظاهری، ساختاری و عملکردی پوست انجام می شوند. جوانسازی پوست می تواند با روش های متفاوتی انجام شود که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت. البته قبل از اینکه بخواهیم بحث جوانسازی و دیگر روش های زیباسازی صورت را بیان کنیم، لازم است بگوییم که این زیبایی امری نسبی است و صرفا در مواردی که خود تمایل به حفظ زیبایی پوست و داشتن صورتی جوان و شاداب دارید، نسبت به آن اقدام کنید. حال به اهمیت پوست و روش های جوانسازی صورت در این مقاله می پردازیم.

اهمیت پوست

پوست یکی از مهمترین اعضای بدن است که نقش حیاتی در حفاظت از سلامت و زیبایی فرد دارد. پوست نه تنها عامل اولین تماس با محیط خارجی است، بلکه بیانگر شخصیت، روحیه و حالات روانی فرد نیز می باشد.

بنابراین، داشتن یک پوست سالم، شاداب و زیبا برای همه افراد اهمیت زیادی دارد. اما پوست مانند سایر اعضای بدن، در معرض عوامل مخرب طبیعی و مصنوعی قرار دارد که می توانند باعث آسیب های مختلفی برای آن شوند.

از جمله این عوامل می توان به اشعه ماوراء بنفش خورشید، آلودگی هوا، استرس، سیگار، تغذیه نامناسب، بیماری ها و البته پیری اشاره کرد. این عوامل باعث کاهش تولید کلاژن و الاستین، از بین رفتن بافت چربی، شل شدن پوست، ایجاد چین و چروک، لکه ها، تیرگی و خشکی پوست می شوند.

برای جلوگیری از این آسیب ها و حفظ سلامت و زیبایی پوست، نیاز به انجام اقدامات مراقبتی و درمانی است. این اقدامات به طور کلی به عنوان جوانسازی پوست شناخته می شوند.

روش های جوانسازی صورت

برای جوانسازی صورت روش های مختلفی وجود دارد. این روش ها را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

  • روش های غیرتهاجمی
  • روش های تهاجمی

روش های غیرتهاجمی شامل روش هایی است که بدون برش یا زخم روی پوست اعمال می شوند و معمولاً باعث ایجاد تحریک یا التهاب کمتری در پوست می گردند. این روش ها شامل مواردی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و چربی، مزوتراپی، لیزر، میکرونیدلینگ، کربوکسی تراپی، هایفوتراپی و … می باشند.

روش های تهاجمی شامل روش هایی است که با برش یا زخم روی پوست انجام می شوند و معمولاً باعث ایجاد تحریک یا التهاب بیشتری در پوست خواهند شد. روش های تهاجمی شامل مواردی مانند لیفتینگ، جراحی پلاستیک، پیلینگ شیمیایی، درمآبرژن و … می باشند.

 

دکتر ماهنوش کریمی

پوست،مو،زیبایی،لیزر موهای زائد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *